wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Regionalna Giełda Nieruchomości "RGN"

ul. Barlickiego 25
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt: Proszę dzwonić bezpośrednio do agenta przypisanego do oferty.

http: www.rgn.pl
e-mail: rgn@rgn.pl

Naszym partnerem jest homeportal.pl

Po pierwsze - zamień kredyt na tańszy

A | A | A

Po pierwsze - zamień kredyt na tańszy

Najbardziej opłacalnym działaniem na rzecz oszczędności w domowym budżecie może być refinansowanie kredytu mieszkaniowego. Jeśli kredyt, który spłacasz jest znacznie droższy od ofert, które obecnie obowiązują na rynku pomyśl o „p rzeniesieniu” go do innego banku.
 
Dla przykładu, kredyt w złotych na sumę 200 tys. zł zaciągnięty w 2009 roku z marżą 2,9% to miesięczna rata ok.  1480 zł (oprocentowanie łączne 7,9%, pozostały okres do spłaty 28 lat). Taki sam kredyt mieszkaniowy, ale udzielony na przeciętnych warunkach rynkowych z grudnia 2011 miałby już ratę w wysokości ok.1280 zł, czyli o 200 zł niższą (w obliczeniach nie uwzględniliśmy prowizji wcześniejszą spłatę).W skali roku zyskamy dodatkowe 2400 zł.
Dodatkowe oszczędności może przynieść zamiana kilku pożyczek lub kredytów, które spłacamy na tańsze. Propozycja ta dotyczy więc tylko tych osób, które w ostatnich latach bardzo się zadłużały. Standardowe oferty kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczenia pozwalają na obniżenie comiesięcznej raty przez wydłużenie okresu spłaty. W domowym budżecie odczuwamy ulgę, ale nie będzie to faktyczna oszczędność, bo koszty długu nie spadną. Jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić, przeprowadź konsolidację hipoteczną, ale zachowaj wcześniejszy okres spłaty. Oczywiście wymaga to posiadania nieruchomości, która nie jest obciążona hipoteką.

Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony