wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Regionalna Giełda Nieruchomości "RGN"

ul. Barlickiego 25
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt: Proszę dzwonić bezpośrednio do agenta przypisanego do oferty.

http: www.rgn.pl
e-mail: rgn@rgn.pl

Naszym partnerem jest homeportal.pl

Jak i co przygotować, zgłaszając nieruchomość

A | A | A

Pamiętaj o kilku podstawowych sprawach. Przede wszystkim – najpierw usiądź raz jeszcze i zastanów się czy na pewno chcesz swoją nieruchomość sprzedać. Jeśli jej współwłaścicielem jest Twój współmałżonek i ma wątpliwości – albo musi je rozwiać przed Waszym zgłoszeniem się do pośrednika, albo w ogóle zrezygnujcie z inicjowania działań w kierunku sprzedaży.

Wartość ofertową Twojej nieruchomości pośrednik musi dopasować ją do realiów lokalnego rynku. Zanim jednak pośrednik przyjedzie na oględziny Twojej nieruchomości musisz ją przygotować do oględzin. Sprzątanie, wietrzenie, doświetlenie, powyrzucanie zbędnych gratów – to absolutne minimum. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze. Drugiego pierwszego wrażenia po prostu nie ma. A to ono decyduje w największym stopniu o postrzeganiu Twojej nieruchomości. Tak przez pośrednika mającego oszacować jej rynkową wartość, jak i przez jej przyszłego nabywcę. Nie oszukuj się więc twierdząc, że jest jakkolwiek inaczej, lub, że zrobisz to później. Na oględzinach pośrednik wykona dziesiątki zdjęć, które potem będzie mógł wykorzystać do promocji tej oferty.

Jeśli wynik oszacowania przybliżonej ceny ofertowej nieruchomości przez pośrednika nie będzie Ci odpowiadał, możesz zrezygnować z dalszych jego usług., jeśli ZAKCEPTUJESZ sugerowaną przez niego cenę ofertową nieruchomości podpiszecie umowę o pośrednictwo. Aby to zrobić, powinieneś od razu zgłosić się do niego z kopiami dokumentów potrzebnych do sporządzenia umowy o pośrednictwo sprzedaży. Są to :

1/ dowód osobisty Twój i współwłaścicieli 2/ kopia aktu notarialnego nabycia nieruchomości 3/ ewentualne zdjęcia 4/ ewentualne klucze

PONADTO w przypadku : · Mieszkania; zaświadczenie ze spółdzielni o przydziale mieszkania lub odpis z Księgi Wieczystej · Domu gotowego odpis z KW – z ostatnich 3 m-cy ; · Domu w stanie surowym : odpis z KW; pozwolenie na budowę; dziennik budowy.; oświadczenie inspektora nadzoru · Działki: mapkę geodezyjną, odpis z KW – ostatnich 3 m-cy; zaświadczenie o planie przestrzennym miasta lub gminy, wypis z rejestru gruntów

Pośrednik musi mieć czas i dokumenty, by umowę pośrednictwa sprzedaży przygotować. Zazwyczaj gotowa jest na drugi dzień.

Resztę - pozostaw fachowcowi.

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony