wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Regionalna Giełda Nieruchomości "RGN"

ul. Barlickiego 25
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt: Proszę dzwonić bezpośrednio do agenta przypisanego do oferty.

http: www.rgn.pl
e-mail: rgn@rgn.pl

Naszym partnerem jest homeportal.pl

JAK BARDZO TANIEJĄ MIESZKANIA?

A | A | A

JAK BARDZO TANIEJĄ MIESZKANIA?

Mieszkania i domy z rynku wtórnego osiągnęły w minionym roku duży spadek cen, wynoszący nawet do 30 proc. kwoty wyjściowej. Wyższą cenę utrzymały tylko lokale w najlepszej lokalizacji oraz te o podwyższonym standardzie.

Im większe mieszkania, tym większe obniżki są potrzebne, jeśli chcemy takie mieszkanie sprzedać. Jedynie ceny niewielkich mieszkań - o powierzchni ok. 50 mkw - utrzymują się mniej więcej na jednym poziomie, ponieważ mieszkania kompaktowe są obecnie najbardziej pożądane przez potencjalnych nabywców.

Również mieszkania mniejsze niż 50 mkw znacznie tanieją, kawalerki przestają być popularne, ludzie coraz częściej nabywają mieszkania o podobnym metrażu, ale dwupokojowe, bo daje to większy komfort życia. Najmniejsze mieszkania można teraz kupić nawet o 20 proc. taniej.

Rok 2012 najprawdopodobniej przyniesie dalsze obniżki cen mieszkań, szacuje się, iż ceny spadną w sumie o ok. 30 proc. w stosunku do cen z roku 2010. Mieszkania muszą być tańsze, bo w związku z wygasaniem programu „Rodzina na Swoim" oraz z zaostrzeniem warunków przyznawania kredytów hipotecznych spodziewany jest spadek popytu na rynku nieruchomości mieszkaniowych. W zamian oczekuje się wzrostu popularności najmu.


Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony