wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Regionalna Giełda Nieruchomości "RGN"

ul. Barlickiego 25
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt: Proszę dzwonić bezpośrednio do agenta przypisanego do oferty.

http: www.rgn.pl
e-mail: rgn@rgn.pl

Naszym partnerem jest homeportal.pl

Co jest najważniejsze dla klientów poszukujących mieszkania do wynajęcia

A | A | A

Preferencje klientów na rynku najmu mieszkań
 

 
Większość klientów, zainteresowanych najmem mieszkania, woli płacić niższy czynsz niż mieszkać w komforcie, stroni od piecyków gazowych i nie odczuwa potrzeby dodatkowej ochrony zajmowanego lokalu - wynika z badania preferencji klientów, poszukujących ofert najmu mieszkań, przeprowadzonego przez portal nieruchomości domy.pl.

Przełom sierpnia i września to początek najgorętszego okresu na rynku najmu mieszkań. Przez najbliższe kilka tygodni, tj. do końca września, tysiące właścicieli powierzy swoje lokale nowym najemcom. Ci, zanim zdecydują się na zawarcie umowy, obejrzą wcześniej średnio po 4 lokale. O tym, który wybiorą, zadecyduje szereg czynników, a przede wszystkim wysokość miesięcznego czynszu. On bowiem stanowi najważniejsze kryterium dla ponad 85% klientów - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal domy.pl.

Drugim najważniejszym kryterium oceny ofert przez poszukujących jest dobra komunikacja. Możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu do innych części miasta jako kluczową cechę lokalu wskazało blisko 75% klientów. Jednocześnie tylko 52% wskazało jako kluczowe zlokalizowanie mieszkania blisko miejsca pracy lub uczelni.

Co ciekawe, bardzo ważne dla poszukujących jest to, co będzie źródłem ciepłej wody w mieszkaniu. Ponad 70% klientów chciałoby, aby ciepła woda była dostarczana z sieci miejskiej. Wynik ten wskazuje, jak duża jest niechęć do posiadania w mieszkaniu piecyka gazowego (tzw. Junkersa).

Prawie 63% przyszłych najemców, którzy wzięli udział w ankiecie portalu domy.pl, wskazała, że poszukiwane przez nich mieszkanie powinno być w pełni umeblowane i wyposażone. Wynika z tego, że wiele osób jest gotowych poświęcić komfort mieszkania po to, by płacić niższy czynsz.

Właściwościami mieszkań, na które większość najemców zwraca najmniejszą uwagę, są: możliwość trzymania w mieszkaniu psa lub kota (18%), własny garaż lub miejsce parkingowe (14%) oraz możliwość palenia papierosów w mieszkaniu (11%). Mimo wszystko oznacza to, że niemal co piąty najemca myśli o zamieszkaniu w nowym lokalu wraz ze swym czworonożnym pupilem.

Zdecydowanie najmniej istotne dla klientów poszukujących mieszkań, a zarazem świadczące o ich wysokim poczuciu bezpieczeństwa, jest to, czy oferowane mieszkanie znajduje się na osiedlu strzeżonym. W ankiecie portalu domy.pl potrzebę wzmocnionej ochrony wskazało tylko 7 na 100 badanych.
 

Preferencje klientów poszukujących ofert wynajmu mieszkań
 
 

Ankieta została przeprowadzona w dniach 10-20 sierpnia br. na próbie 670 użytkowników poszukujących ofert najmu mieszkań w portalu nieruchomości domy.pl.

Klienci poszukujący mieszkań do wynajęcia znajdą w bazie portalu domy.pl ponad 80 000 ofert z całej Polski. Wśród nich ponad 40 000 z Warszawy, 8000 z Krakowa, 4000 z Wrocławia, 3500 z Poznania i po ponad 2000 z Katowic, Gdańska i Bydgoszczy.
Zainteresowanych wynajmem mieszkania w Bielsku-Białej zapraszam na stronę Regionalnej Giełdy Nieruchomości s.c.: www.rgn.pl.
 


Pozdrawiam,
Marcin Drogomirecki
portal nieruchomości - domy.pl

 


Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony