wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Regionalna Giełda Nieruchomości "RGN"

ul. Barlickiego 25
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt: Proszę dzwonić bezpośrednio do agenta przypisanego do oferty.

http: www.rgn.pl
e-mail: rgn@rgn.pl

Naszym partnerem jest homeportal.pl

Co czwarty klient na M3 to singiel

A | A | A

Co czwarty klient na M3 to singiel
 
Single kupują kawalerki, pary i małżeństwa mieszkania 2-pokojowe, a rodziny trzyosobowe lokale 3-pokojowe – to stereotyp, który nie do końca znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Z najnowszego badania portalu nieruchomości domy.pl wynika, że co czwarty klient planujący zakup kawalerki nie zamierza mieszkać w niej sam; również co czwarty singiel szuka dwóch pokoi tylko dla siebie.

W listopadowym badaniu portalu nieruchomości domy.pl zapytaliśmy internautów poszukujących ofert sprzedaży M w ile osób zamierzają zamieszkać w nowo kupionych mieszkaniach. Wyniki okazały się być bliskie powszechnemu przeświadczeniu, że nabywcy kupują mieszkania z liczbą pokoi równą liczbie przyszłych domowników. Warte uwagi są jednak pewne odchylenia od tej zasady.

Zgodnie z przewidywaniami zdecydowana większość klientów planujących kupno kawalerki to osoby, które zamierzają zamieszkać w nabywanym lokalu w pojedynkę. Jednak prawie co piąty klient poszukujący kawalerki zamierza zamieszkać w niej z drugą osobą (najczęściej partnerem/partnerką), a co trzynasty (7,3%) amator tak małego lokalu zamierza zamieszkać w nim we trójkę (najczęściej para z dzieckiem).

Wielu klientów podchodzi do zakupu mieszkania myśląc perspektywicznie. Aż 1/4 poszukujących mieszkań 2-pokojowych to single. Niewątpliwie, taki zakup to bardzo korzystne rozwiązanie – dwa pokoje i kuchnia, czyli tzw. M3, to spory komfort i dużo przestrzeni dla życia w pojedynkę, a zarazem dobre rozwiązanie na przyszłość. Zakup własnego M, w przeciwieństwie do wynajmu, to inwestycja, z którą nabywca wiąże się na długie lata – jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ciągu tego czasu singiel znajdzie swoją drugą połówkę.

Zamierzający zamieszkać we dwójkę, stanowią blisko połowę klientów poszukujących M3. We trójkę (najczęściej para z dzieckiem) planuje zamieszkać w takim lokalu co piąty poszukujący. 6,5% klientów na dwa pokoje stanowią osoby, które zamierzają wprowadzić się do niego w większym gronie – 4-, a nawet 5-osobowym.

Co ciekawe, największy odsetek (37%) zainteresowanych zakupem mieszkań 3-pokojowych stanowią osoby, które w nowym lokalu planują zamieszkać we dwójkę. Nieco mniej (36,2%) ankietowanych planuje zamieszkać w takim lokalu we trójkę, a prawie 14% potencjalnych nabywców szuka trzech pokoi dla czworga mieszkańców.

O potrzebie komfortu i uzyskaniu jak najwięcej przestrzeni w nowo zakupionej nieruchomości myślą również osoby szukające lokali 4-pokojowych. Chociaż większość (46,3%) badanych przez portal domy.pl zakłada, że w tego typu M zamieszkają 4 osoby, to jednak aż 36,3% ankietowanych chce się wprowadzić do M5 w mniejszej, 3-osobowej grupie. Tylko co dwudziesty badany zamierza żyć w 4-pokojowym lokalu wraz z czwórką dodatkowych domowników, a ok. 8% ankietowanych planuje zamieszkać w takim M we dwójkę.

Chęć zamieszkania w pojedynkę w mieszkaniu 4-pokojowym deklaruje co czterdziesty klient zainteresowany zakupem M5.
 
Liczba mieszkańców deklarowana przez klientów poszukujących mieszkań
 
 
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-29 listopada na próbie 1144 osób poszukujących ofert sprzedaży mieszkań w portalu nieruchomości domy.pl.


Pozdrawiam,
Marcin Drogomirecki
portal nieruchomości domy.pl

e-mail: m.drogomirecki@melog.com

 


Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony